Cami Temizliği

Cami Temizliği

Cami Temizliği
  Pek çok insanın camileri ziyaret ettiği için Antalya cami temizliği oldukça önemlidir. Camiler gün içinde defalarca ziyaretçi akınına uğrar. İbadethanenin bütün mekân halı ile kaplıdır. Bu halılar yüksek vakumlu makinelerle süpürülür ve tüm tozdan arındırılır. Halının özelliğine göre, halıya zarar vermeyecek, yıpratmayacak, içindeki bakteri ve mikroplardan arındıracak şampuanlarla iyice köpürtülerek fırçalanır. İnsanla teması olan alanlarda, sağlığa zararlı temizlik malzemesi kullanmamaya özen göstermekteyiz. 

 Fırçalama sonrası tüm köpük vakumlanarak çekilir ve durulama işlemlerine geçilir. Hiç deterjan kalmayana kadar defalarca durulama ve vakumlama yapılır. İyice arındırıldıktan sonra, yüksek ısı vererek,  halıya zararı dokunmayan makinelerle kurutma işlemi yapılır. Sürekli ziyaret alan bir yer olduğundan iyice kuruması sağlanır. İyi kurutulması, ıslak alanlarda yayılan ve beslenen bakteri ve mikroplarda yaşayacak alan bulmalarını engeller. Tüm camlar açılarak içeri hava girmesi sağlanır. İyice kurutulan halılarda, kötü koku oluşumu da önlenmiş olur.

 Cami giriş avlusunun da temizlik işlemleri önemlidir. Temizlik saati caminin boş olduğu bir zamana denk getirilir. Ayakkabı rafları, avluya konulan hasır ve kilimlerin detaylı temizlikleri yapılır. Tüm toz ve kirden arındırılarak hijyen sağlanır. Camiler sürekli kullanıma açık alanlardır ve gün içerisinde birçok ziyaretçisi olur. Yani birçok farklı el, ayak caminin her yerine değer. Akşam olup cami kapanacağı zaman gün içinde birçok kişinin ayak bastığı cami halıları bile çok kötü kokular yaymaktadır. Bununla birlikte camide bulunan nesnelerin, kürsülerin temizliği de çok önemlidir. Cami temizliği çok fazla ayrıntı içermediği için kolay bir olay gibi görünse de binlerce insanın bulunduğu bir yer olduğu için çok fazla mikrop barındırmaktadır.

 Antalya Ceren Temizlik olarak kutsal saydığımız camilerin temizlik işlerini büyük itina ve titizlikle gerçekleştirmekteyiz. Randevu için iletişim bölümündeki numaralardan bize ulaşarak başvuru yapabilirsiniz. Keşif ekibimiz en kısa sürede ulaşarak gereken personel sayısı ve teknik malzeme ve ekipmanları belirler ve en uygun fiyat garantisiyle cami temizliği işleriniz gerçekleştirilir.