Havuz Temizliği

Havuz Temizliği

Havuz temizliği

 Havuz temizliği atlanmaması gereken önemli bir konudur. Havuzun sürekli temiz tutulması gerekir. Havuzun temizlenmediği takdirde gelecek hastalıklardan korunmak için bu makalede anlatılanları uygulamanız şiddetle tavsiye edilir.

1.Fiziksel ve kimyasal olarak gerekli şartların sağlanmadığı yüzme havuzlarında sağlık için pek çok risk ortaya çıkar. Bu nedenle yüzme havuzunun günlük, haftalık ve aylık periyotlarla düzenli bakım görmesi gerekir.
2.Havuzun temizliği ve bakımı belgeli bir temizlik firması tarafından yapılmalıdır. Sağlık müdürlükleri havuzlu işletmelere yönetmelik gönderir. Havuz suyunun içeriği düzenli olarak tetkik edilmeli ve sonuçları tüm havuz kullanıcılarının görebileceği bir yere asılarak paylaşılmalıdır.
3.Havuz suyunu dezenfekte etmek için klor veya ozon gibi kimyasallar kullanılabilir. Suyun temiz olduğunun bir göstergesi de berraklığıdır. Havuz suyunun düzenli olarak filtreden geçirilmesi önemlidir. Filtre sayesinde su, deri döküntüleri ve saç gibi maddelerden arındırılır.
4.Antalya havuz temizliği sırasında havuz suyunun kimyasallar ve filtre ile temizlenmesi uzun vadeli bakım için yeterli değildir. Bunların yanı sıra havuzun belirli aralıklarla boşaltılması ve yüzeyi temizlendikten sonra yeniden doldurulması gerekir.

 Havuzun temizliği sağlanmadığı ve suyun dezenfektesi yapılmadığı takdirde kulak hastalıkları, göz enfeksiyonu, deri hastalıkları, mantar, kolera ve tifo gibi hastalıkların bulaşması mümkündür. Havuzların 6 aylık veya yıllık bakımlarında, temizlik maddeleri eksikse tamamlanmalı, havuzda otomatik temizleme sistemi varsa bakımı yapılır. Havuz kenarlarındaki pislik ve izler temizlenmektedir. Ayrıca kış sezonunda havuz suyu boşaltılmamalıdır. Boşaltılması halinde ağaçların yaprakları veya diğer maddeler havuz dibindeki mermerde izlere sebep olmaktadır.

 Otel havuz temizliği, site havuz temizliği, villa havuz temizliği ya da su parkı havuz temizliği gibi havuz yeri ve mekânı fark etmeden, en profesyonel havuz temizleme personellerimizle havuz temizlik işlerinize yardımcı olmaktayız. Antalya Ceren Temizlik firması olarak havuz temizliği, günlük havuz temizliği, haftalık havuz temizliği, aylık havuz temizliği, periyodik havuz temizliği gibi tüm havuz temizleme ihtiyaçlarınızla ilgili hizmet sunmaktayız.