Yat Ve Tekne Temizliği

Yat Ve Tekne Temizliği

Yat Ve Tekne Temizliği

 Yaz mevsiminde yat sahipleri ya da yat kiralamak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu yat temizliğidir. Firmamız Ceren Temizlik ile siz yat sahiplerine ve kullanıcılarına yat temizliği konusunda yardımcı olmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken nokta yatlar sürekli su ile temas halinde olduğundan dolayı küflenme gibi bir sorunla sıkça karşılaşılabilir. Bu gibi sorunlar olduğunda temizlik maddesi olarak düşük dereceli kireç çözücüler ile temizlik işlemini yapmaktayız. Yat temizliği hizmeti verilmeden önce temizlenecek yatın sorunlu bölgeleri tespit edilmeli soruna uygun malzemeler ile çözüm üretilmelidir. 

 Yat temizliğinde uygulanacak ilk adım yatın üzerindeki kirlerin giderilmesidir. Daha sonra yatın içerisindeki deniz suyunun arındırılması gerekir. Yat temizliği yapılırken kullanılan ana temizlik malzemesi diğer temizlik sektörlerinde olduğu gibi bol su olmalıdır. İlk önce su ile kaba pisliklerinden ve tozlarından arındırılmalıdır. Genellikle yat ya da tekne gibi deniz araçlarının yüzeyleri suya dayanaklı yapılmaktadır fakat yine yüzey çizilmelerini önlemek amacı ile sert fırçalı ürünler tercih edilmemelidir. Yat temizliği firması olarak sizler için en uygun ürünleri kullanmaktayız. Bu ürünler arasında özel olarak üretilen tekne sabunları ve yumuşak süngerler bulunmaktadır. Bu sayede yat temizliği esnasında herhangi bir çizilme ya da yıpranma gibi sorunla karşı karşıya kalınmaz. 

 Yat temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yat içerisinden deniz suyunun tamamen atılmasıdır. Genel yat içi temizlik işlemi bittikten sonra kurulama işleminin ve deterjandan tamamen arındırma işleminin iyi yapılması gerekmektedir. Kurulama işlemi yapıldıktan sonra temizliği biten yatı parlatma işlemi yapılmalıdır. Yat temizliği işleminin en önemli noktası parlatma bölümüdür. Parlatma işleminde sadece yatın parlatılması değil aynı zamanda yat yüzeyinde bulunan çizikler de giderilmelidir.
 
 Yatlar genellikle ahşap malzemelerden oluşturduğu için ahşap temizleme ürünlerine uygun olanları seçmelisiniz. Ahşap malzemelerin bakımı özellikle su üzerinde sürekli bulunuyor ise düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Genellikle yatların en önemli bölümü güverte bölümüdür. Antalya Ceren Temizlik olarak yat temizliği konusunda sizlere önerimiz özellikle güverte kısmında sert temizlik malzemeleri kullanmamanız olacaktır. Sizler de yat temizliği fiyatı ya da temizlik hakkındaki diğer sorularınız için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız Ceren Temizlik sizlere ahşap ya da metal yüzeylerin temizliğinde çizilmeme ve yıpranmam garantisi vermektedir. Yat ve teknelerinizi meydana getiren ham maddelerin özelliğine göre temizleyici ürünler kullanılmaktadır. Temizleme işlemi bittikten sonra parlatma işlemi yapılır bu işlem yapılırken çizilen ya da yıpranan yerlerin de onarımı yapılmakta ve yatınız sizlere teslim edilmektedir.